Ostatni dzień rekrutacji na studia II stopnia! | WIMiO - Politechnika Gdańska

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2023-02-06

Ostatni dzień rekrutacji na studia II stopnia!

Fot. Julia Michalczewska/PG
Fot. Julia Michalczewska/PG
Trwa rekrutacja na studia stacjonarne i niestacjonarne II stopnia na Politechnice Gdańskiej. Na chętnych czeka niemal 3000 miejsc na 37 kierunkach. Na Wydziale Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa można aplikować na 9 kierunków – w tym na nowy – zarządzanie i inżynierię produkcji. Aplikować można jeszcze dzisiaj (poniedziałek, 6 lutego) do północy.  

Wydział Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa jest jednym z wydziałów, które oferują najwięcej miejsc – 710 na studiach stacjonarnych i niestacjonarnych. Na kandydatów czeka 9 kierunków:

Zarządzanie i inżynieria produkcji jest nowym kierunkiem na studiach II stopnia na WIMiO. To świetny wybór dla absolwentów studiów I stopnia i tych, którzy wiążą swoją przyszłość z konstruowaniem, a także pracą na stanowisku menadżerskim.

Studia stacjonarne i niestacjonarne na PG

Na studiach stacjonarnych II stopnia Politechnika Gdańska przygotowała przeszło 2600 miejsc. Z kolei na chętnych podjęcia studiów niestacjonarnych czeka około 180 miejsc na 3 kierunkach. PG oferuje także możliwość studiowania w języku angielskim. Aż 9 kierunków na studiach II stopnia prowadzonych jest właśnie w tym języku.

Rekrutacja będzie prowadzona za pośrednictwem systemu eRekrutacja i potrwa od 16 stycznia do 6 lutego 2023 roku. Trzy dni po zakończeniu elektronicznej rejestracji – 9 lutego – zostaną opublikowane listy wstępnie przyjętych. Następnie do 16 lutego osoby wstępnie przyjęte będą musiały złożyć na uczelni niezbędne dokumenty. Co ważne, absolwent Politechniki Gdańskiej posiadający konto w moja PG, jeżeli potwierdził swoje dane profilem zaufanym, nie ma obowiązku dostarczania dokumentów.

Listy przyjętych na studia opublikowane zostaną 20 lutego 2023 roku.

Zobacz szczegółowy harmonogram rekrutacji

Weź udział w rekrutacji

249 wyświetleń