simle | WIMiO - Politechnika Gdańska

Treść strony

Z dronem portowym do Ameryki. Studenci z SimLE pracują nad innowacyjnym projektem

Z dronem portowym do Ameryki. Studenci z SimLE pracują nad innowacyjnym projektem
Będzie monitorował czystość basenu portowego i zapobiegał wszelkim skażeniom. Studenci z koła naukowego SimLE pracują nad projektem SeaSentinel. To dron portowy, z którym już w marcu polecą do Stanów Zjednoczonych i wezmą udział w międzynarodowym konkursie RoboBoat2023.

Projekt jest Pomysłem Igora Rusieckiego, studenta drugiego roku oceanotechniki na Wydziale Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa. Dron, oparty na koncepcji portu z przyszłości, czyli  z ograniczeniem czynnika ludzkiego, ma być wyposażony w czujniki zmętnienia wody, temperatury i pH.

SeaSentinel, czyli dron portowy, który będzie zapobiegał skażeniom. Nowy projekt SimLE

Seasentinel
Studenci z koła naukowego SimLE pracują nad nowym projektem. To SeaSentinel, czyli dron portowy, który z poziomu wody będzie monitorował czystość basenu portowego, ale też zapobiegał wszelkim skażeniom.

Projekt jest Pomysłem Igora Rusieckiego, studenta pierwszego roku oceanotechniki na Wydziale Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa. Zaczął on nad nim pracować jeszcze w liceum (już na wstępnym etapie dotarł do finału konkursu Explory), a teraz postanowił kontynuować pracę na Politechnice Gdańskiej z zespołem SimLE.

Port przyszłości

Koło Naukowe SimLE nominowane do ogólnopolskiej nagrody "Pro Juvenes"

Koło Naukowe SimLE nominowane do ogólnopolskiej nagrody "Pro Juvenes"
Koło Naukowe SimLE, działające przy Wydziale Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa, zostało nominowane do nagrody "Pro Juvenes", przyznawanej przez Parlament Studentów Rzeczypospolitej Polskiej, w kategorii Koło Naukowe.

SimLE jest jednym z pięciu finalistów z całej Polski, nominowanych w tej kategorii.

Celem konkursu jest promowanie aktywnych studentów i ich inicjatyw oraz podkreślanie zasług osób i podmiotów przyjaznych studentom i wspierających potencjał młodych ludzi. Parlament Studentów RP, wręczając nagrody „Pro Juvenes”, chce w ten sposób tworzyć dobrą atmosferę wzajemnego współdziałania w środowisku akademickim oraz integrować studentów z całej Polski.

Tagi

Marzą Ci się kosmiczne przygody? Koło Naukowe SimLE rekrutuje

Marzą Ci się kosmiczne przygody? Koło naukowe SimLE rekrutuje
Interesujesz się mechaniką, automatyką, robotyką, programowaniem, marketingiem i zarządzaniem? A może czasami marzy Ci się kosmos? Koło Naukowe SimLE poszukuje zdolnych studentów i prowadzi rekrutację. 

Poznajcie projekty, nad którymi będziecie pracować, jeśli dołączycie do koła.

SimBa – to projekt rakietowy. Studenci zbudowali już kilka jednostek, które odbyły swoje dziewicze loty. Najnowszą rakietą jest R5, z którą studenci  wzięli udział w międzynarodowym konkursie,  odbywającym się w Portugalii. Kolejnym celem jest jednostka R6 i konkurs Spaceport America 2022.

Debiut nowej rakiety studentów w prestiżowych zawodach. SimBa wkrótce "poleci" do Portugalii

Debiut nowej rakiety studentów w prestiżowych zawodach. SimBa wkrótce "poleci" do Portugalii
NASA, SpaceX, Politechnika Gdańska… Co łączy te trzy podmioty? Rakiety! Studenci Koła Naukowego SimLE od kilku lat realizują projekt rakietowy SimBa i budują swoje jednostki. Co prawda są one trochę mniejsze niż te stworzone przez doświadczonych inżynierów zza oceanu, ale to nie przeszkadza, by wziąć udział w konkursie European Rocketry Challenge, podczas którego zadebiutuje rakieta R5.

EuRoC – European Rocketry Challenge to konkurs rakietowy odbywający się w tym roku w dniach 11-17 października w Portugalii. Pojawi się na nim 400 studentów z całej Europy. Nie zabraknie oczywiście studentów z Politechniki Gdańskiej, którzy rywalizować będą w kategorii 3 km. Przygotowania są już na ostatniej prostej.

Tagi

Wysyłają balon do... stratosfery, by zbadać "tajemnicze" bakterie. Eksperyment studentów

balon stratosferyczny
Eksperyment stratosferyczny autorstwa koła naukowego SimLE, działającego przy Wydziale Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa oraz Koła Studentów Biotechnologii PG jest już coraz bliżej finału programu REXUS/BEXUS (Rocket/Balloon Experiments for University Students). Niedawno studenci pomyślnie przeszli EAR (Experiment Acceptance Review), a już za niespełna tydzień eksperyment zostanie wysłany do Szwecji.

Koło Naukowe SimLE oraz Koło Studentów Biotechnologii PG realizują wspólnie projekt Stardust, czyli misje balonów stratosferycznych. Celem najnowszego projektu jest zbadanie obecnych w stratosferze mikroorganizmów, które nie zostały wcześniej opisane. Mikroorganizmy te mogą w przyszłości zostać wykorzystane w przemyśle, np. w farmaceutyce.

Subskrybuj simle